Šaškių varžybos

2009 m.

Šiandien žmogui – mažam ar suaugusiam – yra svarbu rasti progų atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių, darbų, pabendrauti, pailsėti, pasidalinti gyvenimiškąja patirtimi, džiaugsmu, mintimis ar išgyvenimais ir prasmingai, įdomiai praleisti laisvalaikį. Kol pavasaris neišviliojo visų į kiemus, aikšteles ar stadionus, Labučių pagrindinės mokyklos bendruomenė pakvietė pasinaudoti tokia galimybe ir dalyvauti tradiciniame kasmetiniame Beinoravos krašto šaškių turnyre „Labučiai - 2009“, kuris organizuojamas jau eilę metų ir sulaukia vis didesnio susidomėjimo bei vis gausesnio dalyvio skaičiaus.

Žaisti šaškėmis – kiekvienam norinčiam prieinama, nebrangi laisvalaikio leidimo forma, teikianti ir loginio mąstymo, pastabumo, ryžtingų sprendimų, tikslingumo ugdymosi galimybių, ir rungtyniavimo azarto, pergalės džiaugsmo pojūčių. Žaisti šaškėmis – tai puiki proga dvasingai, šiltai bendrauti vaikams, tėvams, seneliams, kaimynams, proga išbandyti save, įvertinti savo ir kitų žaidybinę pažangą.

Kovo 14 dieną Labučių pagrindinėje mokykloje vyko šiemetinis tradicinis šaškių turnyras „Labučiai 2009“. Smagu ir malonu, kad į jį atvyko tikrai daug šios sporto šakos mylėtojų iš Šiaulių, Radviliškio, Šeduvos, Baisogalos, Grinkiškio, Pociūnėlių, Pakalniškių, Daugėlaičių, Sidabravo, Sibičių, Miežaičių, dalyvavo, žinoma, ir nemažai beinoraviškių, dauguma Labučių pagrindinės mokyklos mokinių. Varžybose dalyvavo šešiolika komandų (4 vyrai, 1 moteris).

Turnyro atidarymo metu skambėjo mokyklos himnas, mokiniai dovanojo nuotaikingą koncertą, o vyr. teisėjas Jonas Vilčiauskas, sveikindamas dalyvius, linkėjo visiems sėkmės ir sportinės laimės.

Po įtemptų kovų paaiškėjo, kad šių metų šaškių turnyro „Labučiai 2009“ varžybų nugalėtojais tapo Pociūnėlių komanda (Algimantas Žemežys, Arūnas Čižauskas, Aurelijus Šaževičius, Robertas Petrėtis, Erika Čižauskaitė) jiems įteikta Seimo nario Algimanto Salamakino taurė.

Antrosios vietos laimėtojai – Radviliškio seniūnijos žaidėjai (Zenonas Pečiulionis, Romas Malinauskas, Antanas Mažučiūnas, Deividas Dargužas, Ona Blinstruvienė), o trečioji vieta atiteko Grinkiškio komandai (Stanislovas Domeika, Vidmantas Maniokas, Juozapas Glinskas, Vitalijus Survila, Aušra Blėdienė). Prizininkai apdovanoti medaliais, diplomais, prizais. Taip pat turnyro atminimo medaliai skirti vyriausiems (Onai Blinstruvienei ir Juozapui Glinskui) ir jauniausiems (Olidijai Vaškevičiūtei ir Emiliui Bieliūnui) žaidėjams ir prie savo lentų geriausių rezultatų pasiekusiems šaškininkams (Antanui Damašui, Arūnui Čižauskui, Juozapui Glinskui, Deividui Dargužui, Nijolei Lukošienei). Kiekvienas dalyvis gavo Padėkos raštą, visos komandos apdovanotos prizais, visi pavaišinti karšta arbata, apdalinti šeimininkų dėmesiu, širdingumu, šiluma.

Dalyvių vardu kalbėjęs Juozapas Glinskas teigiamai vertino renginį ir nuoširdžiai dėkojo organizatoriams, dovanodamas puikų leidinį (puikią knygą). Turnyro svečią iš Radviliškio, versininką Algirdą Lukošių labiausiai žavėjo mažųjų mokinukų nuoširdumas, atsidavimas žaidimui ir pakankamai geri įgūdžiai, jis įteikė savąjį prizą – knygą antrokei Agnei Žukauskaitei. Turnyro uždarymo šventinę nuotaiką palaikė ir dalyvius sveikino Eugenijaus Janeliūno liaudiškos muzikos ansamblis iš Sidabravo. Labučių mokyklos direktorius, turnyro organizatorius Jonas Vilčiauskas dėkojo šventės rėmėjams, pasidžiaugė krašto žmonių entuziazmu, domėjimusi sportine veikla, aktyvumu.

Jaunuomenei pasilinksminus diskotekoje ir baigėsi turiningai, prasmingai, įdomiai praleistas šventinis savaitgalis Labučių pagrindinėje mokykloje.

 

2008 m.

Varžybos — mokykloje, šventė — visame kaime 

           

2008 m. kovo 1 d. mokykloje vyko šaškių turnyras „Labučiai 2008“

               Žiemos ar ankstyvo pavasario mėnesiai labiau tinkami ramesniam laisvalaikiui, mažiau intensyvioms sporto šakoms. Žvarbią popietę malonu ir jaunam, ir vyresniam susėsti prie šaškių, šachmatų lentos, parungtyniauti, pabendrauti. Labučių pagrindinėje mokykloje šiuo metu šaškių žaidimas labai populiarus, mokiniai, o taip pat jų tėveliai, kaimo žmonės, mokytojai mėgsta šį sportą ir aktyviai žaidžia tiek laisvalaikiu, tiek dalyvaudami įvairiose varžybose. Visą pavasarį treniruojamasi, ruošiamasi šaškių turnyrui „Labučiai - 2008“, kuris vyko kovo 1 dieną kaip mokinių olimpinio judėjimo varžybos. Jose galėjo dalyvauti laisvai suformuotos komandos, jų sudėtis – mišri, dalyvių amžius neribojamas.

Džiugu, kad į mokyklą susirinko gausus būrys šaškių mėgėjų. Norą varžytis pareiškė 12 komandų, kuriose žaidėjai iš Sidabravo, Grinkiškio, Šaukoto, Dapšionių kaimo ir, žinoma, Labučių pagrindinės mokyklos. Varžybos vyko įdomiai, įtemptai, buvo kupinos sportinio azarto, teigiamų emocijų. Laimėtos vietos paaiškėjo pagal didžiausią visų komandos narių surinktą taškų sumą. Pirmą vietą iškovojo Sidabravo komanda: Antanas Damašas, Alvydas Valiukas, Juozas Mančiauskas, Titas Staškūnas ir Laura Kazlauskaitė, antroje – Labučių mokiniai: Marius Aven, Algimantas Neverauskas, Dovydas Milkus, Aistė Šataitė ir Tomas Šiburkis, o trečioje – Grinkiškio žaidėjai: Vitalijus Survila, Stanislovas Domeika, Juozapas Glinskas, Mečislovas Šarauskas, Aušra Blėdienė.

Varžyboms vadovavo mokyklos direktorius Jonas Vilčiauskas. Jis pasidžiaugė gražia švente, dalyviu gausumu, kylančiu jų meistriškumu, apdovanojo visus padėkomis  ir prizais, komandas – prizininkes- medaliais, o nugalėtojai didžiavosi taure ir diplomais.

                    Ir varžybų metu, ir joms besibaigiant žaidėjai palaikė vieni kitus, dalijosi patirtimi, aptarinėjo susidarančias žaidybines situacijas. Smagu buvo tą žvarbią, vėjuotą šeštadienį Labučių pagrindinėje mokykloje!

         

 

2007 m.

Šaškių žaidimas populiarinamas Labučių pagrindinėje mokykloje

    Labučių pagrindinėje mokykloje daugelį metų yra mėgstamas sportas, daug dėmesio skiriama sveikos gyvensenos propagavimui, organizuojami įvairūs turnyrai, varžybos, renginiai, kuriuose noriai dalyvauja mokiniai, o dažnai ir jų tėveliai, mokytojai, krašto bendruomenės žmonės.

    Pastaruoju metu itin populiarus tapo šaškių žaidimas, į jį įsitraukia vis daugiau mokinių ir jie didelę dalį laisvalaikio praleidžia prie šaškių lentos, žaisdami tarpusavyje ar su bendraminčiais per internetines programas. Mėgdami šį žaidimą, mokiniai dalyvauja ir varžybose, dažnai pasiekdami gerų rezultatų. Tapę rajono čempionais, jie dalyvavo II-ose Lietuvos nacionalinės moksleivių šaškių lygos pirmenybėse.

    2007 metų, balandžio 27 dieną Kuršėnuose (Šiaulių raj.) žaidė I-IV klasių komanda: Dovydas Milkus (1 lenta, 17 vieta), Mantas Kriščiūnas (2 lenta, 14  vieta), Arūnas Žukauskas (3 lenta, 13 vieta), Vaiva Petraitytė (4 lenta, 33 vieta). Iš dalyvavusių 38 komandų užimta 22-oji vieta.

    2007 metų gegužės 2 dieną į Kuršėnus vyko V-VIII klasių žaidėjai: Domas Vaičekauskas (1 lenta, 26 vieta) Renatas Šiburkis (2 lenta, 7 vieta), Algimantas Neverauskas (3 lenta, 7 vieta) Laurina Gildutytė (4 lenta, 30 vieta). Iš dalyvavusių 32 komandų užimta 19-oji vieta.

    Visi žaidėjai stengėsi siekti pergalės, kiekvienas jų sužaidė po 9-nias kovas, patirdami ir įtampą, ir nuovargį, ir atsakomybę. Mokiniams padėjo patardamas ir nuolat juos padrąsindamas mokyklos direktorius, kūno kultūros mokytojas Jonas Vilčiauskas, daug savo laiko ir entuziazmo atiduodantis sportinės veiklos organizavimui.  

Šaškių turnyras Labučių pagrindinėje mokykloje

 

    Pavasariui vis atkakliau kviečiant jauną ir vyresnį į sporto aikštelę, į dviračių taką Labučių pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai susikaupę sėdo prie šaškių lentų.

    Balandžio 17- ąją vyko tradicinis kasmetinis šaškių turnyras tarp mokinių ir mokytojų. Ypatingai jaudindamiesi jo laukė mažieji parengiamosios klasės mokinukai, patikėję su savo mokytoja žaisti stipriausiam iš jų – Vaidui Sipavičiui.

    Atkakli kova ilgiausiai tęsėsi tarp mokytojos Laimos Ožalinskienės ir jos auklėtinės, antrokės Kristinos Petraitytės, ir tik gyvenimiškoji patirtis leido mokytojai pasiekti pergalę.

    Nelengvai teko žaisti mokytojams – vyresniųjų klasių auklėtojams, nes mokiniai yra gerai įvaldę žaidimo paslaptis, daug ir dažnai treniruojasi, itin mėgsta kompiuterinį šaškių žaidimą ne tik su varžovais, bet ir tarpusavyje, ir išties yra puikūs žaidėjai. Ne vienas jų – rajono varžybų nugalėtojas, net ir respublikinių turnyrų dalyvis.

    Puikiu žaidimu pasižymėjo Marius Aven, Dovydas Milkus, Mantas Kriščiūnas, Aistė Šataitė.

     Žaista prie vienuolikos lentų, visi žaidėjai jautė nuoširdų draugų palaikymą, padrąsinimą ir visi liko patenkinti draugišku rezultatu – 5,5:5,5.

 

Beinoravos krašto šaškių turnyras

    Vis labiau Labučių pagrindinės mokyklos mokiniai įsitraukia į žaidimo šaškėmis pasaulį, vis daugiau jų domisi šio žaidimo paslaptimis, didelę dalį laisvalaikio praleisdami ties languota lenta. Viena to priežasčių galbūt – tradicinis kasmetinis atvirasis Beinoravos krašto šaškių turnyras, organizuojamas mokykloje direktoriaus Jono Vilčiausko rūpesčio bei entuziazmo dėka.

     Ir šįmet kovo 9-ąją turnyras sukvietė gausų žaidėjų būrį. Dalyvavo 7 mergaitės ir 22 vyrai, atvyko mėgstantieji žaisti ir iš Sidabravo. Susikaupę sėdo prie stalų mokinukai, jųtėveliai, mamytės, kaimynai ir net kai kurių seneliai.

    Pagrindinė kova dėl I vietos mergaičių tarpe vyko tarp Aistės Šataitės ir Lauros Kaklauskaitės, kuri ir tapo nugalėtoja., o III vieta atiteko I. Baltrietytei. Vyrų kovos taip pat buvo įtemptos. I-ąją vietą iškovojo Antanas Damašas, II-oje vietoje liko tiek pat taškų surinkęs Marius Aven, o III-čiąją netikėtai iškovojo Algimantas Neverauskas.

    Visi turnyro dalyviai buvo apdovanoti Padėkos raštais bei šokoladu, o nugalėtojams skirti piniginiai prizai.

2006 m.

    Vasario 28 pavakarę į Labučių pagrindinę mokyklą rinkosi mėgstantys žaisti šaškėmis. Buvo organizuojamas šaškių turnyras – geriausiam Beinoravos krašto šaškininkui išaiškinti. Prie šaškių lentų sėdo 23 vyrai ir 7 moterys. Mergaičių tarpe I-mą vietą laimėjo Greta Milkutė, II-rą – Neringa Vilčiauskaitė, III-čią – Aistė Šataitė. Vyrų tarpe I-ąją vietą laimėjo Petras Petraitis, II-ąją Romualdas Bluzma, III-ąją Justinas Vaičaitis. Visi renginio dalyviai buvo apdovanoti diplomais ir šokoladiniais medaliais. Juos įteikė renginio organizatorius Labučių pagrindinės mokyklos direktorius Jonas Vilčiauskas.